You should install Flash Player on your PC

 زیر ذره بین / شماره 35

 آرشیو

 خانه نخست

      

ویژه نامه ی  نشریه سینمای آزاد همراه با قیام مردم ایران

و

 درراه سرنگونی کلیت نظام پوسیده جمهوری اسلامی

 سومین گرد هم آیی سراسری در باره کشتارزندانیان سیاسی در ایران از 18 تا 20سپتامبر در شهر هانوفرآلمان برگذار شد، ما خود در این رویداد مهم حضور داشتیم وپایان این همایش با انتشار شماره 35 همزمان شدبه همین دلیل امکان تنظیم گزارش برایمان نبود چون تمام برنامه ها ضبط ویدیوئی شده ما در شماره بعد این رویداد را بررسی وبخش هایی که به کارمان نزدیک تر است رامنتشر می کنیم .در همین جا تلاش همراهانی که با دست خالی ماه ها برای تنظیم این برنامه گسترده تلاش کردند ارج مینهیم. دوام راه وکارشان را آرزو می کنیم.

میهمانان جشنواره مونترال با جو سازی جعفر پناهی شال ارتجاع سبزبه خود آویختند

 

 آقای پناهی یادتان هست؟

...ازسوي ديگر هيات داوران سي و سومين جشنواره بين المللي فيلم مونترال که حضور جعفر پناهي در صدر اين هيات قرار دارد در مراسم افتتاحيه اين جشنواره شال سبز بر گردن آويختند. روز 27 آگوست و در آغازين روز جشنواره بين المللي فيلم مونترال اعضاي هيات داوران همگي با شال هايي سبز در مقابل دوربين خبرنگاران حاضر شدند. همچنين علاقه مندان و شرکت کنندگان اين جشنواره نيز همراه با جمعي از ايرانيان مقيم مونترال با در دست داشتن بادکنک هايي به رنگ سبز در مراسم حضور يافتند  گزارش ايسنا به نقل از هاليوود ريپورتر

 توضیح ما.آیاآقای پناهی یادشان هست که برای به میدان آمدن خاتمی شارلاتان به مردم ساده اندیش قول دادندکه اگر با خواست رهبر معظم !خاتمی بیاید پرچم اسلام از میان طوفان به سلامت عبور می کند حالا بعد ار 12 سال خودشان رااز خجالت زیر بیرق سبز سیدی مخفی کرده اند. ایامیهانان جشنواره ها میدانند که رهبر سبزآقای پناهی وسایرفیلمسازان سینمای گلخانه ای میخواهد اندیشه امام مرتجع وقاتلشان را از نو زنده کند؟

آیا رهبر معظم واحمدی نژاد پیرو خط امام راحل نیستند ؟ آیادر قتل وجنایت کوتاهی کرده اند؟

چند پرده از یک نمایش. لیلا قبادی

هفته گذشته در فستیوال فیلم مونتریال جعفر پناهی ، یکی‌ از فیلمسازان جمهوری اسلامی، در حمایت از باند رفسنجانی و موسوی با شال سبز در روز افتتاحیه این فستیوال ظاهر شد

سالهاست که مردم ایران برای دستیابی به حقوقشان علیه رژیم اسلامی مبارزه می‌‌کند. سالهاست که مردم ایران در هر فرصتی خشم و نفرت خود را به جمهوری اسلامی نشان داده‌اند. و سالهاست که تمامی شگردهای سران جمهوری اسلامی و جیره خوارانشان این بوده که مبارزه مردم را به انحراف بکشاند تا از تحقق خواستهای واقعی مردم جلوگیری کنند                           . 

 می بینیم در این باند به اصطلاح رفرمیست ها ، طرفداران اسلام معتدل ، دوست داران دمکراسی! و علاقه مندان به حقوق بشر! ، چه مارها و افعی‌هایی و چه جانی ها و دزدها و غارتگرانی مثل موسوی تبریزی، موسوی اردبیلی، هادی غفاری، صانعی، رفسنجانی و آقازاده ها  و...  خوابیده اند و مترسک روی صحنه شان موسوی ( یا حسین میر حسین )  تأکید می کند که  محور اصلی‌ کارشان اجرای قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی است و چه بهتر که این قانون اساسی هیچ وقت اجرإ نشود چرا که این  ضد انسانی‌ ترین قانون اساسی‌ در تاریخ معاصر ایران است و بند بند آن‌  ضد زن و ضد حقوق اقشار مختلف مردم ایران است .

اگر امروز سران این باند جنایتکار از زندان،تجاوز و شکنجه حرف می زنند و به باند دیگر رژیم اعتراض دارند نه بخاطر اینکه مخالف شکنجه و زندان باشند که خود سی سال همین کار را با مردم کرده اند ، حالا ژست های آنچنانی می گیرند تا بتوانند در مقابل باند مسلط رژیم از مردم استفاده ابزاری کنند  و  سهم خودشان را در قدرت از دست ندهند . حالا هم با همه تضادهای جناحی که سر قدرت با هم دارند ،  دغدغه  همه شان حفظ جمهوری اسلامی در مقابل مردم است .  

 

از این طرف هم می بینیم  بنگاه های تبلیغاتی کشورهای غربی ،از نمایش مد در ایتالیا تا فستیوال فیلم در مونتریال، تا  یک سری جریانات  و چهرهای گوناگون وابسته به دستگاهای حاکمیت  به زور و ضرب تبلیغات دست و پا می زنند تا حرکت‌های اعتراضی مردم را به تضاد جناهای رژیم وصل کنند و نفرت مردم را از کلیت حکومت تبدیل کنند علیه یک جناح به نفع جناح دیگر .

جریانهای مثل حزب توده و اکثریت تا یک دسته جیره خوارانی  مثل محسن سازگارا، علیرضا نوریزاده ،مسعود بهنود،  شیرین عبادی،  علی‌ کشتگر، فرخ نگهدار، اکبر گنجی ، مرتضی محیط و... تا به اصطلاح هنرمندانی چون محسن مخملباف، جعفر پناهی ، ابراهیم نبوی تا روضه خوان کاباره ای مثل داریوش اقبالی* ، گوگوش و...  هرکدام در حد  قد و قواره خودشان از مبارزات مردم برای خود دکان باز کرده‌اند و  با خون و درد مردم دلالی می کننند و هریک به سهم خود می خواهند برای باندی از رژیم و گردن کلفتهای جهانی‌ خوش رقصی کنند تا شاید چیزی از این ماجرا نصیب آنها هم بشود.

از آن طرف هم از رضا پهلوی گرفته که بطور مستقیم برای خاتمی و رفسنجانی تبلیغ می کند  و این دو را نماینده خواسته های مردم ایران می داند  تا  مسعود رجوی که سی سال شعار سرنگونی را سر می داد حالا با سراسیمگی تند تند برای موسوی،  رفسنجانی و کروبی بیانیه  حمایت صادر می فرماید و مجلس خبرگان نامه نگاری می‌کند وحالا فقط خواستار سرنگونی باندی از رژیم آنهم به کمک باند دیگر رژیم است .  و تا بخشی از  مدعیان چپ که آب از لب و لوچه شان برای موسوی و رفسنجانی راه افتاده است ، همه این جریانات و افراد جور واجور با این موضع گیرها می خواهند به اربابان جهانی اعلام کنند که با خط آنها همسو هستند.  میخواهند

دربرنامه هایی که اربابان برای ایران دارند سهم و دکانی داشته باشند .

 می بینیم چگونه  بخشی از این اپوزیسیون مدعی سرنگونی حاکمیت ، از زور بدبختی  به  حقارت و تسلیم در غلتیده اند  و اسم این زبونی را که محصول حرکت های غلط و انحرافی آنهاست در فرار به جلو "تاکتیک هوشمندانه" می نامند.

اما صحنه واقعی در جامعه  جریان دارد ، مردم ایران از زنان گرفته تا دانشجویان تا جوانان و کارگران و اقشار زحمتکش ، سی سال است پیگیر و بی‌ امان علیه این رژیم مبارزه کرده‌اند  ودرعمل نشان دادند تا سرنگونی این حکومت و دستیابی به حقوق انسانی‌‌شان از پای نخواهند نشست.

 اکنون هرفرد و هر جریانی اگر با مبارزات مردم علیه کلیت این نظام ضد انسانی  همراهی نکند و فقط علیه جنایتکاران باند خامنه‌ای  موضع گیری کند و تیز و تند و مشخص علیه  باند جنایتکار رفسنجانی و موسوی موضع گیری نکند ، معلوم است که علیه جنایتکاری حرف می زند تا  جنایتکار دیگری را برای داشتن سهم در قدرت  کمک کند و کل نظام جمهوری اسلامی را از زیر ضرب نجات دهد. چنین جریانات و افرادی در اردوگاه جنایت کاران و علیه مردم قرار دارند .

لیلا قبادی

اول سپتأمبر

۲۰۰۹

lilacforfreedom@gmail.com

 

 *توضیح سینمای آزاد. سوابق دیگر داریوش اقبالی را نمیدانیم اما  وی دعوت گنجی را پس زد و متاسفانه ابی در برنامه نمایشی سبز با گوگوش ،شهره آغداشلو و... همراه شد.

 جمهوریت در کجای نظام مافیایی لانه کرده بود؟

یادداشت روز سایت دیدگاه ها  .بصیر نصیبی

 در دوره نهم خیمه شب بازی کمدی موزیکالی زیر عنوان انتخابات جمهوری اسلامی پروژه ای را که در دوره هشتم آغاز کرده بودندبه انجام رساندند و آن حذف کامل شبه اصلاح طلبان از قدرت بود. جناح مغلوب برای باز پس گرفتن قدرت از دست رفته چند دست آویز دارد . یکی اینکه اندیشه های مترقی! امام خمینی در معرض خطر نابودی است واگر باند غالب همچنان بمانددر آینده ای نه چندان دور کلیت نظام ساقط خواهد شد، همچنین این ادعا را مطرح می کنند که جمهوریت نظام را باند غالب حذف کرده است. در نهایت سران توهم سبز از مردم میخواهند که به فرامین آنها عمل کنند تا باند غالب، مغلوب شود ومغلوبان غالب. آیا آرزوی قلبی نهایی مردم هماهنگی با دغدغه حذف شدگان دارد؟ اول اینکه هدف وقصد اصلی مردم اسیر ماپاک شدن فضای ایران از تفکر امام راحل وبنیان گذار بساط استبداد وارتجاع وخفقان ،قتل و آدم کشی زیر عنوان جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر ونه بیشتر بوده است وترس دوم جناح مغلوب از خطری است که کلیت نظام را تهدید می کنند. این دومین ترس سبز پوشان ، یکی از خواست های مردم ستم کشیده ماست که هرچه زود تر از شر این رژیم خلاص شوند. مردم نه فقط در این تلاش سبزپوشان سهیم نمی شوند بلکه خود مترصدند که ضربه آخر وکاری را به حکومتی که خودش ،خودش را دارد میخورد بزنند نه اینکه مانعی برای سقوطش باشند.اما نگرانی واضطراب دیگر باند مغلوب یعنی حذف جمهوریت از نظام جمهوری اسلامی را زیر ذره بین می بریم.

ابتدا سران سبز و لابی هایشان مشخص کنند آیا دوره اول انتصاب احمدی نژاد جمهوریت نظام پا بر جا بود؟ اگر جواب منفی باشد که پس اینها خودشان را کاندید نظام ولایت فقیه مطلقه کردند دیگرچرا از نتیجه انتصابات گلایه دارند؟اما اگر تا ساعت اعلام نتیجه انتصابات ومشخص شدن اراده رهبر ویا سپاه ویا هر نهاد قدرتمند دیگری در سیستم مافیایی به ادامه انتصاب این موجود،نظام جمهوریت داشت و بلافاصله وبطور ناگهانی جمهوریتش زائل شد!پس اجازه بدهید ما فهرست وار رفتار ،اعمال همیشگی نظام تا وقتی که جمهوریتش حذف نشده بود را مرور کنبم، بعد از آقایان وخانم های نگران سئوال کنم این جمهوریت چه حسنی برای مردم داشته که باید برای باز گرداندنش باز هم از جان خود مایه بگذارند؟

فهرست اعمال و رفتار 30 ساله ج. اسلامی بطور خیلی خلاصه

اعدام های اوایل انقلاب در پشت بام بیت امام بدون محاکمه (نوری زاده ی هفت خط هفت رنگ که سبز پوش شده خودش اذعان می کند که در آن بیدادگاه ها حضور داشته و برای مجریان عدل اسلامی کف می زده است )وبدون قائل شدن حق دفاع برای متهمین ،یورش به کردستان وقتل عام وحشیانه مردم،یورش به ترکمن صحراوخوزستان.سرکوب مردم بلوچ ولر، به دادگاه کشاندن بازیگرانی که جرمشان این بود که در رژیم پیش در فیلم بازی کرده اند! سرکوب اقلیت ها ی مذهبی ومسلمانان غیر شیعه، شکنحه و اعدام بهائیان،کشتار وحشیانه سال های 60 و67 و دفن جنازه ها در گور های دسته جمعی، ترور بیش از صد مخالف در خارج از ایران،خروج از کشور وسرگردان شدن شش ملیون ایرانی، آغاز جنگ با صدام وادامه آن که حاصلش برای مردم ما یک ملیون کشته وزخمی معلول و موجی بود. قتل عام تمام پاسبان های آذر شهر، شهری در آذربایجان (این شهر40 پاسبان داشت ) ، تعطیل صد ها روزنامه،توقیف فیلم هایی که سازندگان آن تمکین نکردند. خمیر کردن بسیاری از کتاب ها . تشکیل بیدادگاهای فرمایشی واعتراف گیری زیر شکنجه (نمونه. پژوهشگر برجسته سعیدی سیرجانی که اورا سرانحام به قتل رساندند*) قتل و تجاور به زهراکاظمی وکشتن او زیر شکنجه در دوران خاتمی،قتل وتجاوز به زهرا بنی یعقوب در دوره احمدی نژاد. افزایش فقر، وفحشا ،اعتیادو فاصله طبقاتی.در طول عمر ج. اسلامی، سوزاندن فیلمهای قبل از انقلاب به دستورخمینی وبه وسیله خلخالی،  سرکوب وحشیانه جنبش دانشجویی در دولت خاتمی وبا مشارکت شبه احزاب دوم خردادی ودانشجویان تحکیم وحدت دانشگاه وحوزه. پایمال کردن دایم حقوق زنان،مردان،کارگران، گنجانیدن قوانیی ضد انسانی وضد زن در قانون اساسی جمهوری اسلامی، اجباری کردن حجاب، دخالت در زندگی خصوصی مردم وسلب آرامش عمومی. سرکوب دانشجویان در انقلاب فرهنگی آقای سروش،تجاوز به زنان ومردان درزندان ها درطول عمر ننگین جمهوری اسلامی ودر همان دوران که جمهوریتش حذف نشده بود. جنایت در سیاه چال های اوین و کهریزک که این دومی از سال 88 و زمان ریاست حمهوری خاتمی فعال شده بود. آتش زدن سینما رکس آبادان و سوزاندن 377 تماشاگر فیلم، پیش در آمد نزول جمهوری اسلامی و...

 

 این بخش کوچکی ار رفتار وجنایت های رژیم جمهوری اسلامی است که من در این لحطه بدون مراجعه به اسناد به ذهنم رسید. در همه این جنایت ها ، موسوی، خاتمی، هاشمی،خامنه ای، کروبی یا نخست وزیر بودند ویا وزیر یا رئیس مجلس،یا رئیس بنیاد شهید ویا رئیس جمهور ویا رهبر. 30 سال است پست های  رژیم در همین دایره بسته بین عوامل ومعماران حکومت تقسیم شده است.همه این سالها هم نظام از برکت حمهوریت برخوردار بوده اما چه جنایتی در دنیا وجود داشته که حمهوریت نظام مانعی در اعمال آن ایجاد کرده باشد؟ پس مردم چرا باید نگران از دست رفتن جمهوریت نظام باشند؟

 آقای موسوی وبقیه مغلوبین با یافتن فرمانبرانی که از دل همین رژیم زاده شده اندو هم اکنون در آغوش امریکا ی قبلا جهانخوار غنوده اند وجیره روزانه شان را از امپریالیست ها طلب می کنند همین طوربه مدد کارگردان سینما، بازجوی سابق خودشان وبا به خدمت گرفتن آن بلوف زن دلال صفت وکارچاق کن و هوچی، قصد دارند امریکا واتحادیه اروپا را هم همراه خود کنند.

چرا اینقدر مردم را ساده اندیش تصور کرده اند؟ مردم در فرصتی مناسب وبسیار زیرکانه به میدان آمدند، شکاف بین باند ها را به دره ای عمیق بدل کردند، آنها در فرصتی دیگر که حتم داشته باشید خیلی زود بدست می آید ضربه نهایی را خواهند زد.اما این توهین بزرگی است به مردم اگر تصور کنیم که آنها نگران از دست رفتن اندیشه خمینی ویا سقوط نظام هستندویا حذف جمهوریت از نظامی که واژه جمهوریت در عنوان آن واژه ای تهی از معنای واقعی آن بوده است نگرانشان کرده است.

 وقتی مردمی بپا خاستند خیلی بعید است که بگذارند خون های ریخته شده با باز گرداندن شبه اصلاح طلبان هدر برود. آنها می پرسند .جمهوریت در کجای نظام مافیایی لانه کرده بود که فقط دار ودسته خاتمی، رفسنجانی. موسوی و ...از وجودش بهره می بردند اما سهمی به مردم نمی رسید؟

2009 /9/12

 "یادداشت‌های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می‌شوند. در صورت تمایل به بازتکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت‌های روز سایت دیدگاه" قید کنید .

  آخوندک چون رنگش سبز است پس انقلابی است؟ مهستی شاهرخی وبلوگ چشمان بیدار

انقلاب یعنی شالوده شکنی و ریشه برافکنی! از این منظر حفظ مناسبات پوسیده و قهقرایی و قرون وسطایی بدون یک کلمه بیش یا کم و صرفاً رنگ عوض کردن به هیچ وجه عملی انقلابی محسوب نمی شود. آبدزدک هم سبزی را دوست دارد چون از گیاهان تغذیه می کند اما آیا می شود گفت که او یک انقلابی است ؟ آیا حشره ای مثل آخوندک چون رنگش سبز است پس انقلابی است؟

http://chachmanbidar.blogspot.com

 

 

ندا و زیبایی اش به عنوان سلاح! یا کالای بازار مکاره بورژوازی ؟/ن. هدایت

این مقدمه چینی ها را در مورد هنر ایرانی تا حدی کردم که به اصل مطلب بپردازم که از نظر خانم کارگردان نشاط زیبایی زنان یک سلاحی است که دختران ایرانی در مبارزشان در خیابانها علیه رژیم اسلامی مورد استفاده قرا رداده اند البته نمیگوید چگونه ؟ . او در این رابطه به اشپیگل اون لاین میگوید : زیبایی و ذکاوت در تقابل با یکدیگر قرار ندارند. این را ندا و تمامی انسانهای زیبای دیگر نشان دادند که در این تابستان به خیابانها برای آزادی مبارزه کردند. زیبایی به عنوان یک سلاح میتواند خدمت کند.

بی جهت نیست که این خانم چنین در مورد ندا و دیگر دختران مبارز در خیابانها علیه رژیم سخن میگویند . برای خبرنگاران غربی این دختران مبارز با تصاویری که از آنها ارسال میکردند بسیار جذاب وبه گفته خبرنگاری بسیار اروتیک وسکسی بوده است  واین چنین است که این خانم هم در راستای زبان همان کسانی که به او جایزه داده اند سخن میگوید تا آنها هم بتوانند این گفته ها را برای خوانندگان غربی خود بهتر بفروش برسانند و امثال ندا را نه تنها دیگر سمبل مبارزه ویا قهرمان بلکه سمبل زیبایی واروتیک زنانه هم نشان دهند... بقیه مطلب را در سایت نادر هدایت بخوانید

www.naderhedaiat.tk

 

 خودشان دارند سوابق مخملبافشان را یکی یکی شفاف می کنند. نوبت دیگران کی می رسد؟به چه شکلی مخلمباف میخواست مهرجویی را ترور کند؟

سلام خسته نباشيد. -خطاب به سيدمحمد بهشتي معاونت سينمايي وقت- انصاف حكم مي كند كه تلاش شما را در جهت رشد كمي سينما بستايم.

اجركم علي الله، اما وجود فيلم هايي چون اجاره نشين ها را به چه حسابي بگذارم، بي دقتي شما؟ بي اعتقادي شما؟ در صورت آخر اعتماد پاك مهندس موسوي را به شما نمي توانم نديده بگيرم.

برادر عزيز از شما خيلي خوبي مي گويند. خيلي ها مي گويند دو سه سال پيش مرا امر به ثواب كرديد، يادتان هست؟ پس من باب ثواب مي گويم، حاجي واشنگتن را كه گردن نگرفتيد، اجاره نشين ها به گردن چه كسي است؟ اگر فيلم را نديده ايد، ببينيد. شما را به همان حضرت ابوالفضل(ع) تكليف كسي چون من با شما چيست؟ ارج گذاري تان به جنگ را باور كنم يا اغماض تان را در مورد امثال اجاره نشين ها، اميدوارم همچنان ما را متحجر ندانيد كه مثلاً به هنر تبليغاتي و سفارشي معتقديم يا با انتقاد مخالفيم، اما انتقاد در چارچوب انقلاب و اسلام و يا هجو اسلام و انقلاب؟ توهين مي شود كه اگر بگويم فيلم ديدن بلد نيستيد. مي توانيد بشينيد با هم اجاره نشين ها را ببينيم. من باب ثواب گفتم، گناه كه نكرده ام؟ واقع قضيه اين است كه دو ساعت پيش كه فيلم را ديدم حاضر بودم به خودم نارنجك ببندم و مهرجويي را بغل كنم و با هم به آن دنيا برويم. اما يك ربع پيش كه با قرآن استخاره كردم خوب آمد كه به شما بگويم نه به كسي ديگر. اداي وظيفه كردم، ثواب يا گناه، آخرت خودتان را به دنياي ديگران نفروشيد. محسن مخملباف

 به نقل از روزی نامه کیهان امنیتی چاپ تهران.

 

 سینمای جمهوری اسلامی دردولت کودتا! فعالیت درخشانش! را از سر می گیرد!    

*تهمینه میلانی از دوم خردادی های وفادار! فیلمسازیش را در دوران کودتا آغاز میکند.        

فردا (15شهريور) سالروز تولد تهمینه میلانی است؛

میلانی:تنهايي پرهياهو را با محوريت شروع جنگ ايران و عراق مي‌سازم

سینمای ما - تهميه ميلاني در آستانه چهل‌ونه سالگي قصد دارد تنهايي پرهياهو را به عنوان دوازدهمين ساخته‌ي سينمايي‌اش بسازد. اين كارگردان كه فردا (15شهريور) سالروز تولدش است گفت: سعي كرده‌ام به گونه‌اي زندگي كنم كه هر روز يك تولد جديد برايم باشد و خوب و نو باشم....

  *دولت کودتا! ،تندیس شایستگی هم می دهد!

 سینمای ما - تنديس شايستگي جشن سينماي ايران به خاطر يك عمر دستاورد هنري به ناصر تقوايي از پيشكسوتان فيلمنامه نويسي و كارگرداني اهدا خواهد شدناصر تقوايي متولد سال 1320 آبادان از تأثيرگذارترين سينماگران ايران در شكل‌گيري توليد نسلي نو با نگاهي تازه در سينماي پيش از انقلاب است.

*دولت کودتا! صادرات سینمایی اش را از صربستان شروع کرد.

بعد از رابرت دنيرو و مايكل مور؛*

اميركاستاريكا از اصغر فرهادی برای حضور در جشنواره‌ صربستان دعوت كرد

سینمای ما - بعد از رابرت دنيرو و مايكل مور؛امير كاستاريكا كارگردان سرشناس اهل صربستان، از اصغر فرهادي براي حضور در جشنواره‌ي كاستندورف كه هر ساله توسط اين كارگردان در شهر زادگاهش برگزار مي‌شود، شخصا دعوت كرد. امير كاستاريكا، برنده دو جايزه نخل طلاي كن ودر تماسي مستقيما از اصغر فرهادي دعوت كرد تا جديدترين ساخته‌اش را براي نمايش به جشنواره فيلم صربستان ببرد

* پرویز نوری سینابنویس دو زیستی  بعد از 30 سال دردولت کودتا!  فیلم می ساز.

سینمای ما - پرويز نوري منتقد قديمي سينما زن شيشه‌اي را پاييز مقابل دوربين مي‌برد.نوري  گفت: فيلمنامه اين فيلم را حدود 8 ماه پيش نوشتم.پرويز نوري كه به عنوان سردبير مجله ستاره سينما مشغول به فعاليت بوده است بيش از اين چهار فيلم رشيد، حكيم باشي،‌عيالوار و طلوع انفجار را ساخته است كه آخرين آن مربوط به سال 58مي‌شود.

 *کمیته انتخاب دولت کودتا! برای اسکار 2009

چهار فیلم ایرانی(منظورفیلمهای فستیوالی ج. اسلامی هست) از سوی هیات معرفی فیلم برگزیده ایرانی برای شرکت در هشتاد و دومین مراسم اسکار ارائه خواهند شد. "بی‌پولی" ساخته‌ی حمید نعمت الله، "بیست" ساخته عبدالرضا کاهانی، "تردید" ساخته واروژ کریم مسیحی و "درباره الی" ساخته اصغر فرهادی اعضای هیات معرفی فیلم عبارتند از: کمال تبریزی، ایرج تقی‌پور، محمد داودی، مرتضی رزاق کریمی، سیدجمال ساداتیان، کیانوش عیاری، علی معلم و امیر اسفندیاری شهرزادنیوز:

* توضیح این که فقط یک فیلم را میتوانند معرفی کنند حتما منظورشان اینست که از میان این چهار فیلم آن که  سازندگانش مطیع تر وسر براه ترندرا انتخاب می کنندوالبته اصغر فرهادی بخت بیشتری دارد(در فاصله تنظیم این خبرتا انتشار نشریه مشخص شد که حدس ما درست بودواصغر فرهادی که حتا در اعتراض به نتیجه انتصابات وحمایت از اندیشه خمینی زیر ماسک سبز هم شرکت نکرد ، فیلمش  به اسکار معرفی شد)

 

ااطلاعیه ی کانون روزنامه نگاران ونویسندگان برای آزادی به مناسبت بیست ویکمین سالگرد کشتار جمعی زندانیان سیاسی

کانون روزنامه نگاران و نویسندگان برای آزادی بار دیگر تنفر عمیق خود را نسبت به کشتار زندانیان سیاسی در سالیان پی در پی و طولانی توسط حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی ایران اعلام می نماید.

کشتار تابستان سال 67 که نقطه اوج کشتارسالیانه حکومت اسلامیست، تنها نشان دهنده اوج هراس دولت ستم پیشه و در حال اهتزاز از اندیشه ها و نیروهای بالنده کشورمان است. بی تردید محکومیت این اقدامات جمهوری اسلامی همراه با حمایت ما از مبارزات متداوم مردمان ملتهای کشورمان برای محو هرگونه بی عدالتی اجتماعی، انسانی، سیاسی و فردی بموازات اعتراضات ما تا رسیدن به هدف مشترکمان علیه رژیم استبدادی حاکم ادامه خواهد داشت.

 رژیم جمهوری اسلامی هنوز هم در کمال بی شرمی کشتارهای بی رویه ی خود را در پرده ای از سکوت لاپوشانی می کند و بخشی از دست اندرکاران دیروز این جنایت ها که امروز خود قربانی ابزار سرکوب شده است، تلاش در افشاگری و مطرح ساختن سرکوب های وحشیانه اخیر دارند. حال آن که با استتار تاریخ خونین دهه 60 و اعدام های دستجمعی آن دوران، در تلاش رفع اتهام از خویش هستند. آنها خود را قهرمان های جدید مردم می نامند وبا افشاگری های متعدد خود از تجاوزات، شکنجه و سرکوب خود، خانواده ها و هم نظران خود  در بازسازی تاریخ قهرمانی مردمی که هنوز بر سرزخم های باز خود زاری می کنند، تلاش می ورزند.

ما با محکوم کردن هرگونه سرکوب، شکنجه روحی وجسمی وکشتار توسط  سرکوبگران در هر لباسی، موکدا از تمامی تاریخ نگاران، قلمزنان، هنرمندان و همه ی وجدان های بیدار می خواهیم تا تاریخ خونین دهه شصت را بفراموشی نسپارند و زوایای پنهان این دوران سرکوب و کشتارهای جمعی را در نظرگاه همگان روشنی افزونتری بخشند.

بر همه ما آشکاراست که در تاریخ سی ساله ی کشتار و سرکوب در ایران، حکومت در هیچ مرحله ای از شقاوت خود کم نکرده است.  با این وجود صدای آزدی خواهی قوی تر و رساتر شده است. هم اکنون این ندای آزادی خواهی مردم زخم خورده و استوار کشورمان است که بخشی از سرکوبگرانش را نیز به سوی خویش کشیده  تا از این جرسومه فساد حکومتی، حتی در گرد و غبار سرکوب ها، برای همیشه رهانیده شود. کشتار زندانیان سیاسی در همه مراحل نشان داد که رژیم مستبد اسلامی تنها در حذف فیزیکی  آنها موفق  شده است و همه آن مبارزان، چه گمنام و چه شناخته شده که در گورهای دسته جمعی آرمیده اند، در یک یک ما به زندگی خود ادامه می دهند.

با ابراز مهر به همه خانواده ها و دوستان زندانیان سیاسی،  خود را در غم و مبارزات آنان شریک می دانیم.

کانون روزنامه نگاران ونویسندگان برای آزادی

  10 سپتامبر 2009

آدرس الکترونیکی:

rooznamehnegar@netcologne.de

 

ااطلاعیه ی کانون روزنامه نگاران ونویسندگان برای آزادی به مناسبت بیست ویکمین سالگرد کشتار جمعی زندانیان سیاسی

کانون روزنامه نگاران و نویسندگان برای آزادی بار دیگر تنفر عمیق خود را نسبت به کشتار زندانیان سیاسی در سالیان پی در پی و طولانی توسط حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی ایران اعلام می نماید.

کشتار تابستان سال 67 که نقطه اوج کشتارسالیانه حکومت اسلامیست، تنها نشان دهنده اوج هراس دولت ستم پیشه و در حال اهتزاز از اندیشه ها و نیروهای بالنده کشورمان است. بی تردید محکومیت این اقدامات جمهوری اسلامی همراه با حمایت ما از مبارزات متداوم مردمان ملتهای کشورمان برای محو هرگونه بی عدالتی اجتماعی، انسانی، سیاسی و فردی بموازات اعتراضات ما تا رسیدن به هدف مشترکمان علیه رژیم استبدادی حاکم ادامه خواهد داشت.

 رژیم جمهوری اسلامی هنوز هم در کمال بی شرمی کشتارهای بی رویه ی خود را در پرده ای از سکوت لاپوشانی می کند و بخشی از دست اندرکاران دیروز این جنایت ها که امروز خود قربانی ابزار سرکوب شده است، تلاش در افشاگری و مطرح ساختن سرکوب های وحشیانه اخیر دارند. حال آن که با استتار تاریخ خونین دهه 60 و اعدام های دستجمعی آن دوران، در تلاش رفع اتهام از خویش هستند. آنها خود را قهرمان های جدید مردم می نامند وبا افشاگری های متعدد خود از تجاوزات، شکنجه و سرکوب خود، خانواده ها و هم نظران خود  در بازسازی تاریخ قهرمانی مردمی که هنوز بر سرزخم های باز خود زاری می کنند، تلاش می ورزند.

ما با محکوم کردن هرگونه سرکوب، شکنجه روحی وجسمی وکشتار توسط  سرکوبگران در هر لباسی، موکدا از تمامی تاریخ نگاران، قلمزنان، هنرمندان و همه ی وجدان های بیدار می خواهیم تا تاریخ خونین دهه شصت را بفراموشی نسپارند و زوایای پنهان این دوران سرکوب و کشتارهای جمعی را در نظرگاه همگان روشنی افزونتری بخشند.

بر همه ما آشکاراست که در تاریخ سی ساله ی کشتار و سرکوب در ایران، حکومت در هیچ مرحله ای از شقاوت خود کم نکرده است.  با این وجود صدای آزدی خواهی قوی تر و رساتر شده است. هم اکنون این ندای آزادی خواهی مردم زخم خورده و استوار کشورمان است که بخشی از سرکوبگرانش را نیز به سوی خویش کشیده  تا از این جرسومه فساد حکومتی، حتی در گرد و غبار سرکوب ها، برای همیشه رهانیده شود. کشتار زندانیان سیاسی در همه مراحل نشان داد که رژیم مستبد اسلامی تنها در حذف فیزیکی  آنها موفق  شده است و همه آن مبارزان، چه گمنام و چه شناخته شده که در گورهای دسته جمعی آرمیده اند، در یک یک ما به زندگی خود ادامه می دهند.

با ابراز مهر به همه خانواده ها و دوستان زندانیان سیاسی،  خود را در غم و مبارزات آنان شریک می دانیم.

کانون روزنامه نگاران ونویسندگان برای آزادی

  10 سپتامبر 2009

آدرس الکترونیکی:

rooznamehnegar@netcologne.de

 

 وبلاگ آزاده سپهری بار دیگر فعال شد

منبرهای آخوندها در آلمان هم بر پا شده!

اعلامیه "جمعی از مسلمانان شهر کلن و حومه":

یا یها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون (بقره، آیه 183)

با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همگی خواهران و برادران ایمانی، بدین وسیله به آگاهی شما می رسانیم که در شب های پنجشنبه 10 سپتامبر، جمعه شب 11 سپتامبر و شنبه 12 سپتامبر به مناسبت فرا رسیدن شب های قدر و شهادت مولای متقیان علی علیه السلام جلساتی همراه با افطاری و مراسم ویژه احیا برگزار می شود.

در این جلسات جناب آقای یوسفی اشکوری، محقق ونواندیش دینی سخنرانی خواهند کرد. حضور وشرکت شما غنابخش این مجالس روحانی خواهد بود.

بقیه را در وبلاگ آزاده بخوانید

www.azadeh-sepehri.blogspot.com

گزارش "کمیته دفاع از مبارزات مردم ایران بلژیک" از برگزاری

یادمان کشتار جانباختگان و زندانیان سیاسی دهه 60 و جانباختگان حوادث اخیر در ایران

رادیوهای اپوزیسیون در تبعید از روز قبل این برنامه را دنبال کردند و مصاحبه هایی با چند نفر از اعضای کمیته انجام دادند که با پخش برنامه تلویزیونی دوشنبه شب پوشش خبری این یادمان بخوبی انجام شد. رادیو و تلویزیون RTBF بلژِیک که شعبه ای از یک شبکه اروپایی است و در کشورهای مختلف بسیار پربیننده است، مصاحبه ای با دو تن از فعالین کمیته انجام داد که در برنامه ساعت 19:30 بلژیک پخش شد و تلفیق تصاویر مبارزات اخیر مردم ایران هم آنرا پربارتر ساخت.

تجربه موفقی را برای اولین بار و البته در این سطح در کشور بلژیک شاهد بودیم و امیدواریم همانطور که در پایان برنامه توسط مجری اشاره شد، بتوانیم با تلفیق مبارزان جوان و مبارزان نسل گذشته؛ فضای پرشورتری را برای اتحاد در برابر دشمنان مردم و هر نوع ستمی در ایران و ابعاد بین المللی ایجاد کنیم

 تمام گزارش را به صورت پ.د اف. نقل می کنیم

گزارش جلسه "انقلابی که به آن خیانت شد" در مونترال- کانادا به مناسبت کشتار زندانیان سیاسی دهه 60 پروانه قاسمی ،جابر کلیبی   

در مورد جنبشی که تحت عنوان "جنبش سبز" در اعتراض به تقلب در انتخابات جریان یافت باید تأکید کنیم که رنگ سبز این جنبش، رنگ اسلامی است و مدعیان رهبری آن، یعنی کروبی، موسوی و خاتمی از مهرهای اصلی رژیم می باشند که هرکدام سابقه سیاهی در سرکوب و کشتار مردم ایران دارند. این که امروز از در مخالفت با احمدی نژاد در آمده اند، مساله به هیچ وجه بر سر دموکراسی و آزادی نیست بلکه رقابت بر سر قدرت و منافع اقتصادی و سیاسی آن ها در مقابل گروه حاکم است. در جمهوری اسلامی ببرکت استثمار و چپاول مردم ایران و در اختیار گرفتن امکانات مادی جامعه، یک مافیای واقعی تشکیل شده است... تمام مطلب را در پ.د .اف بخوانید

 

  کورش یار ناشناس ما از تهران

با سلام

به نظر من بیانیه ها و تلاشهای کنونی میر حسین موسوی عملی حساب شده و طراحی شده از طرف خود جمهوری اسلامی است

هدف اصلی موسوی و همفکرانش جلوگیری از به وجود آمدن یک نیروی قوی و سکولار اپوزیسیونی است

موسوی می خواهد با صدور بیاینه های پی در پی راه هرگونه براندازی و انقلاب واقعی مردم را بگیرد

البته متاسفانه بسیاری از نیروهای سیاسی(هم در طیف چپ و هم راست سیاسی)گول حرکات ظاهری موسوی را خورده اند

من امیدوارم با وجود نیروهایی مانند آقای نصیبی به کل از شر جمهوری اسلامی راحت شویم

با سپاس

کوروش/تهران

با سپاس از این خواننده گرامی از تهران

 خوشبختانه  نیروها وانسانهایی که رو در روی نظام اسلامی ونیرنگ های بسیارش ایستاده اند کم نیسند اما امکان تبلیغاتی وسیع در اختیار باند دوم خرداد سابق قرار دارد که حالا که گند کارشان در آمده ماسک سبز به چهره زده اند.ب. ن

آرشیو اسناد و پژوهشهای ایران در برلین به کمک شما نیاز دارد.

دوستان عزیز

آرشیو اسناد و پژوهشهای ایران در برلین به کمک شما نیاز دارد. وضعیت مالی خراب است و خطر بستن آرشیو وجود دارد.

ما برای تعیین مخارج آرشیو ، که بخش عمده از تاریخ به تاراج رفته ی ما را حفظ می کند، به دوستانی احتیاج داریم که در ماه 5 تا ... ایور به حساب آرشیو واریز کنند. در ضمیمه شماره حساب و ... می بینید. کمک مالی پرداخت شده را می توانید در حسابرسیتان با اداره مالیات استفاده کنید.

لطفا برای دیگران ارسال کنید.

شاد باشید

از طرف آرشیو گلی

golroch@gmx.de