You should install Flash Player on your PC

شنبه 20 سپتامبر 2008 در زاربروکن-آلمان- سمینار یک روزه

حرف ها و خبرها

خانه نخست

        کانون فرهنگی پیوند برگذار می کند

شنبه 20 سپتامبر 2008 در زاربروکن-آلمان- سمینار یک روزه

ساعت 5 بعد از ظهر تا 11 شب

   نزدیک به سی سال است که اروپا و امریکا چشم به روی جنایت های پنهان و آشکار جمهوری اسلامی بسته اند.

با وجود اینکه سران جمهوری اسلامی به خاطر طراحی قتل های خارج از کشور  دردادگاه میکونوس محکوم شده اند،نه تنها هیچ اقدام اساسی ای برای مقابله با این رژیم انجام نشد،بلکه هر روز نیز دامنه همکاری های فرهنگی و اقتصادی با یک رژیم تروریست افزایش یافته است.

هم اکنون هم اگر بتوانند بلند پروازی های اتمی حکومت را مهار کنند. بدون توجه به این واقعیت که رفتار های غیر انسانی جمهوری اسلامی در هیج  نقطه دیگری در دنیا سابقه ندارد(شکنجه واعدام زنان باردار، نوجوانان زیر18 سال ،حبس ونگداری کودکان به همراه مادران دستگیر و شکنجه شده شان در سراسر زندان های ایران و...) برای دوام حکومت اسلامی از هر نوع کوششی دریغ نخواهند داشت.

در کشوری که صادر کننده نیمی از نفت دنیا است، مردمش برای تامین مخارج روزانه یا مجبور به فروش اورگانهای خود می شوند، ویا به فحشا تن درمی دهند.طبق گزارشات رسمی جمهوری اسلامی سن فحشا به 13 سال رسیده است.

 در این میان چند سالی است که رژیم برای بقای خود ونمایش چهره ای دمکرات و آزادی طلب ازطریق بخش فرهنگی سفارتخانه ها و با پشتیبانی برخی از رسانه های خارجی به تبلیغات گسترده ی فرهنگی ِ هنری و سینمائی در خارج از کشور دست زده است. و حتی برخی از بازیگران سرشناس اروپایی و امریکائی نظیر شون پن و ژولیت بینوش با سفر به جمهوری اسلامی خود به مبلغان رژیم ارتجاعی و واپسگرای جمهوری اسلامی مبدل شده اند. واین زمانی است که عفو بین الملل اعلام میدارد که سرکوب ،زندان و شکنجه درایران هر روزابعاد گسترده تری می یابد.

کانون فرهنگی پیوند سعی دارد که در سمیناری یک روزه به همراهی شش  سخنران بتواند ابعاد این مسایل را از زاویه های متفاوت بشکافد و در جلسات پرسش وپاسخ به سئوا لات میهمانان جواب گوید.

برنامه های سمینار

ساعت 5 بعد از ظهر.آغاز سمینار وخوش آمدگویی .

ساعت 17 و 30 آغار سخنرانی های اصلی

 بخش اول. سخنرانی ایرج مصداقی* با عنوان  مبانی ایدئولوژیک زندان و شکنجه در جمهوری اسلامی ایران .به زبان فارسی/ترجمه آلمانی.

وسهراب خوشبویی** با عنوان پرونده ی جنایتی دیگر به ربان فارسی وترجمه آلمانی

بخش دوم از ساعت 19 و30

سخنرانی برونو شیرا ***به با عنوان ایران ماده منفجره برای اروپا." زبان آلمانی

ومینا احدی ****با عنوان جمهوری اسلامی را در دنیا منزوی کنیم به زبان آلمانی

 بخش سوم. از ساعت 21 سخنرانی بصیر نصیبی.***** با عنوان نگاهی به بهره جوئی سیاسی جمهوری اسلامی ایران از سینما و هنر مندان سینما .به زیان فارسی ،ترجمه به زبان آلمانی

بخش چهارم از 21 و50 سخنرانی گیسو شاکری ******با عنوان سیاست فریبکارانه ی فرهنگی دولت ایران و سرکوب هنر و هنرمند متعهد  به زبان فارسی با ترجمه به آلمانی ودر پایان کنسرت موسیقی ایرانی با صدای گیسو شاکری

*نویسنده وفعال حقوق بشر

**فعال سیاسی با تجربه زندان دردوران کودکی

***ژورنالیست مستقل

****فعال حقوق بشر وجنبش زنان

***** سینماگر ومنتقد فیلم

*****آوازه خوان تبعیدی وفعال جنبش زنان

بین هر بخش ازبرنامه ها 10 دقیقه استراحت منظور شده است.

محل برگذاری سمینار، سالن تئاترBLAUE HIRSCH

نشانی Saargemünder Str 11       

تلفن مکان برگذاری49. 584.99 .0681

علاقمندان شرکت در شهر های دیگر ودر کشور های  همسایه -فرانسه – ولوکزانبورک شایسته است قبلا با اطلاعات کانون پیوند تماس بگیرند.  tel.0681.33 47 1

 

nasrin118@hotmail.com

Nasrin Behjou Tel: (0681) 33471 –Fax (0681) 5891603

 فاصله پاریس تا شهر زاربروکن با قطار های تند رو، 1 ساعت و  50 دقیقه